Jazyk:
Hledáte něco?
608 620 220

Destinace - výběr


Česká Republika

Albrechtice nad Vltavou

Kostel sv.Petra a Pavla z druhé pol. 12.st., s nejstaršími románskými malbami v jižních Čechách. Evropský unikát – hřbitovní zeď tvořena nově zrekonstruovanými 85 kapličkami, zdobenými lidovými malbami a veršovanými náhrobními nápisy.

Bavorov

Městská památková zóna, kostel Nanebevzetí Panny Marie. V blízkosti hrad Helfenburg ( hrad z roku 1355, v současnosti dějiště mnoha kulturních akcí).

Děti do 6 let – zdarma, snížené, 35,-Kč, plné 45,-Kč

Bechyně

Zal.roku 1323, město lázeňství a keramiky. Bechyňský zámek (expozice věnována Petru Vokovi – poslednímu z rodu Rožmberků),lázeňský areál, bývalý minoritský klášter, muzeum keramiky, turistiky, hasičské muzeum. Bechyňská duha - železobetonový most ve výšce 50 m nad řekou Lužnicí z roku 1928. V blízkosti zřícenina hradu Dobronice ( zřícenina hradu ze 14.st.)

Zámek Bechyně: děti do 6-ti let – zdarma, snížené – 110,-Kč, plné – 150,-Kč
Dobronice : 50,-Kč

Blatná

Městská památková zóna, kostel Nanebevzetí Panny Marie se zvonicí, Mariánský sloup, vodní zámek s parkem často využívaný filmaři. V blízkosti obec Paštiky s barokním kostelem sv.Jana Křtitele a hřbitovní kaplí s kryptou – dnes rodinná hrobka rodu Hildprandtů, jedno z posledních stavebních děl K.I.Dientzenhofera.

Děti do 6 let: zdarma; 6 – 15 let: 45,-Kč; studenti, důchodci ZTP: 75,-Kč; dospělí: 100,-Kč

noční prohlídky - dospělí: 200,-Kč; děti do 15 let: 100,-Kč

Červená Lhota

Státní zámek – pův. tvrz ze 14.st., přestavěn na renesanční zámek po roce 1530, součástí areálu je přírodně krajinářský park s rybníkem, kde můžete po zapůjčení loďky obdivovat nejen zámek samotný, ale také krásy okolní přírody.

Vstupné plné: 100,-Kč; 80,-Kč (podkroví); 30,-Kč (sklepení)
Snížené: 70,-Kč; 55,-Kč; 20,-Kč
Rodinné: 270,-Kč; 200,-Kč; 70,-Kč

České Budějovice

Metropole Jihočeského kraje, zal. 1265. MPR – soubor městského opevnění s věžemi a baštami, náměstí Přemysla Otakara II. se Samsonovou kašnou a Bludným kamenem, radnice, gotická katedrála sv. Mikuláše a Černá věž, Piaristické náměstí, dominikánský klášter s kostelem Obětování Panny Marie, Solnice, Masné krámy, Jihočeské muzeum, Muzeum koněspřežky, Motocyklové muzeum, Budvar muzeum České Budějovice a Muzeum energetiky.

Český Krumlov

Perla na Vltavě, renesanční klenot zařazený v roce 1992 na seznam památek UNESCO. Rozsáhlý areál původně gotického hradu, přestavěného renesančně na zámek poskytuje každému návštěvníkovi spolu s mnoha dalšími jedinečnými památkami a přírodní scenérií jedinečný, ničím nezastupitelný zážitek. Město jako celek nebo návštěva jednotlivých historických objektů či galerií, výstav, festivalů. Zámecký komplex - Dolní hrad, Horní hrad, Plášťový most, Zámecké barokní divadlo. Letní a zimní jízdárna – Zámecká zahrada, letohrádek Belárie, otáčivé hlediště. Vnitřní město, Latrán, Plešivec.

Vstupné: www.zamek-ceskykrumlov.eu/vstupne/

Domanín

Schwarzenberská hrobka – dvoupodlažní novogotická architektonicky ojedinělá hrobka rodu Schwarzenbergrů.

Vstupné : 50,-Kč
Snížené: 40,-Kč
Rodinné: 120,-Kč

Dačice

Nový zámek, památník „Kostky cukru“, Františkánský klášter s kostelem sv.A.Paduánského, kostel sv. Vavřince, Dačická věž.

Hluboká nad Vltavou

Zámek přestavěný ve stylu tudorovské gotiky, jedna z nejnavštěvovanějších památek u nás. Alšova jihočeská galerie se sbírkou soch a obrazů holandských a vlámských malířů 17. a 18. století. Zámecká obora a ZOO Ohrada.

Holašovice

Unikátní soubor budov ve stylu tzv. selského baroka ze 70.let 19.st. je od roku 1998 zapsán na seznam památek UNESCO.

Hoštice

„Památné“ místo pro milovníky komedií režiséra Zdeňka Trošky Slunce, seno, ...

Husinec

Rodný dům Mistra Jana Husa – NKP, rodný dům a ateliér Josefa Krejsy, radnice ze 16.st., Husinecká lípa – památný strom.

Vstupné: 30,- Kč, snížené: 20,-Kč

Chýnovská jeskyně

Národní přírodní památka je nejrozsáhlejší a nejvýznamnější krasový útvar jižních Čech.

duben – říjen: 9.00 – 15.30; červenec - srpen: 9.00 – 16.30; pondělí zavřeno!

Vstupné plné: 90,-Kč
Snížené: 70,-Kč

Jindřichův Hradec

Středověké město s nespočtem historických památek – Zámek, Zámecký vodní mlýn, Zámecký pivovar, bývalý klášter minoritů, Františkánský klášter s kostelem sv.Kateřiny, bývalý jezuitský seminář, Synagoga, Městské opevnění, Dům pánů z Hradce, Křížová cesta v Jakubských sadech, Koželužna, Vajgarský jez, Jindřichohradecké místní dráhy, muzea,...

Vstupné: www.zamek-jindrichuvhradec.eu/vstupne/

Kozí Hrádek

Zřícenina gotického hradu u Tábora, kde v letech 1412 – 1414 pobýval a kázal po svém nuceném odchodu z Prahy Mistr Jan Hus.

Vstupné: 30,-Kč, snížené: 20,-Kč

Kratochvíle

Státní zámek – NKP. Renesanční klenot v bažinaté krajině mezi rybníky Netolické pánve. Italský architekt v české krajině - a výsledkem je Kratochvíle!

Vstupné: www.zamek-kratochvile.eu

Landštejn

Hrad z počátku 13.st. v úchvatné přírodě České Kanady

Vstupné: 70,-Kč; snížené: 45,-Kč; rodinné: 185,-Kč

Lipno

Údolní nádrž na řece Vltavě, možnost turistiky, cykloturistiky, golfu, plavání, ...

Milevsko

Město, kde byl již roku 1187 založen významný premonstrátský klášter – nejstarší na jihu Čech. Další památky – rodný dům pátera Straky, židovský hřbitov, Stará synagoga, morový hřbitov, smírčí kříž,...

Vstupné: 60,-Kč; snížené: 50,-Kč; 30,-Kč

Nové Hrady s Terčiným údolím

Hrad ze 13.st. s nejhlubší jihočeskou hradní studnou a přírodní park z 18.st. s řadou okrasných stromů a keřů, s bezpočtem romantických staveb i umělým vodopádem.

Vstupné: 80,-Kč; snížené: 50,-Kč; rodinné: 200,-Kč

NP Šumava

680,6 km2 lesů, mokřadů, jezer a hor (po domluvě možnost zvolit si jakoukoliv oblast i trasu v NP Šumava)

Orlík nad Vltavou

Zámek, zámecký park, Schwarzenberská hrobka, kostel sv.Prokopa, pranýř, výklenkové kaple, Žďákovský most.

Vstupné zámek: 120,-Kč; snížené: 80,-Kč; 60,-Kč

Písek

Středověké město na zlatonosné řece Otavě s nejstarším kamenným mostem ve střední Evropě (3.čtvrtina 13.st.), s mnoha pamětihodnostmi – Sladovna, Zemský hřebčinec, rozhledna Jarník, muzeum, raně gotický hrad, Putimská brána, Děkanský kostel Narození Panny Marie,Dům Adolfa Heyduka, Mikoláše Alše, Otakara Ševčíka, Fráni Šrámka, původní Městská elektrárna,...

Praha

Trasu prohlídky si můžete určit Vy sami, nebo Vám mohu nějakou navrhnout.

Prachatice

Jeden z nejlépe zachovalých městských komplexů ČR ležící na obchodní "Zlaté stezce" ( solné), vedoucí z Pasova do Prachatic. Renesanční podoba historického jádra obehnaného zachovalými hradbami, kostel sv.Jakuba, Parkán, Sitrův dům, Bozkovského dům, nedaleká rozhledna Libín na nejvyšším vrcholu šumavského podhůří - 1096m,...

Příběnice

Zřícenina hradu ze 13.st., ležící 8 km od města Tábor.

Rožmberk nad Vltavou

Nejmenší město jihočeského kraje, rozsáhlý hradní komplex na ostrohu nad Vltavou, kostel Panny Marie – cenná gotická stavba z roku 1271.

Vstupné: www.hrad-rozmberk.eu

Římov

Poutní kostel Svatého Ducha, Loreta (Svatá chýše), v okolí unikátní Pašijová cesta s 25 zastaveními, železniční muzeum Roubenka, vodní nádrž Římov.

Sezimovo Ústí

Benešova vila – letní sídlo prezidenta a jeho manželky, hrobka prezidenta E.Beneše.

Prohlídka vily pouze ve Dnech otevřených dveří!

Slavonice

Ojedinělý soubor goticko-renesančních památek s prohlídkou renesančního historického jádra města, kostel sv.Jana Křtitele, Městská věž, Slavonické podzemí.

Vstupné plné: 40,-Kč; snížené: 30,-Kč (kratší trasa)
Vstupné plné: 70,-Kč; snížené: 40,-Kč (delší trasa)

Stádlec

Národní technická památka Stádlecký most – poslední dochovaný empírový most v ČR,původně překlenoval Vltavu, v letech 1960 – 1975 rozebrán a přemístěn na dnešní místo nad řeku Lužnici. V obci zámek, synagoga a židovský hřbitov.

Strakonice

Strakonický hrad s věží Rumpál patřící ve své době řádu maltézských rytířů (dějiště Mezinárodního dudáckého festivalu), Poutní kostel Navštívení Panny Marie Bolestné, Masné krámy, Stonehenge – replika brány od Ing. Pavla Pavla, Memento strakonických Židů, gloriet, továrna Fezko a ČZ.

Vstupné: www.hradstrakonice.cz

Stráž nad Nežárkou

V současnosti unikátní spojení hradu a zámku, který v letech 1920 – 1930 vlastnila Ema Destinová. Zámek je od roku 2006 přístupný veřejnosti ( Atraktivní okruh, Expozice Emy Destinové).

Sudoměř u Písku

Místo slavné bitvy u Sudoměře v roce 1420, mezi rybníky Markovec a Škaredý, připomíná 16m vysoká Žižkova mohyla.

Třeboň

Lázeňské město, MPR, středisko CHKO Třeboňsko, renesanční perla jižních Čech.

Vimperk

MPZ, město se zámkem vzniklo v pol. 13.st. na Zlaté stezce.

Volary

Město osídlované už od 13.st., zajímavostí jsou roubené domy v alpském stylu, které jsou v ČR k vidění pouze ve Volarech a blízké obci Dobrá.

Vyšší Brod

Vyšebrodský klášter - založen Vokem I. z Rožmberka v roce 1259 pro řád cisterciáků. Jedná se o jediný fungující mužský cisterciácký klášter v Česku a jednu z nejvýznamnějších kulturních památek jižních Čech. Součástí sbírek kláštera je vzácný Závišův kříž, dvouramenný raně středověký relikviářový kříž ze zlata, vysoký 70 centimetrů, zdobený filigránem, posázený cennými drahokamy a perlami, zhotovený mezi léty 1220–1230.

Zlatá Koruna

Cisterciácký klášter založen roku 1263 Přemyslem Otakarem II.

Zvíkov

Hrad založen počátkem 13.st., možnost objednat plavbu pod hradem na soutoku řek Otavy a Vltavy.


O mně

Jmenuji se Helena Titlbachová, bydlím v Písku a jsem držitelkou osvědčení Profesní kvalifikace průvodce cestovního ruchu a Profesní kvalifikace průvodce Prahou. Nabízím Vám své průvodcovské služby v České republice i zahraničí.

Služby

Pokud Vás oslovila nabídka mých průvodcovských služeb, zašlete mi, prosím, Vaše požadavky prostře-dnictvím objednávkového formuláře. Po dohodě s Vámi sestavím poznávací okruh, který bude nejlépe odpovídat Vaší představě. Při větším počtu klientů, vedu průvod-covský výklad s použitím zesilovače hlasu.

Kontakt

Mgr. Helena Titlbachová
tel.: +420 608 620 220

e-mail: info@vas-pruvodce.cz
č. účtu: 269309780 / 0300